Forum

Hlasování - plochá deska ...

Sdílet:
oznámení
Vymazat vše

Který je tvůj oblíbený? Proč? Hlasování je vytvořeno 29. prosince 2020

Hlasování - plochá deska nebo rezonanční krabice?

Page 1 / 2
Nataliya
(@admin)
Kalimba advokát administrátor

Který je tvůj oblíbený? Proč?

Vlastník Kalimera.com a KalimbaForum.com

Výhra
Startér tématu Zveřejněno: 13/12/2020 1:38 am
KalimbaVerse
(@kalimbaverse)
Známý Kalimbista Registrováno

Plochá deska!

I když je tišší bez zvukového boxu, zvuk, který produkuje, je více dolce / hladký / sladký, plus je menší šance na narušení problémů, jako jsou mrtvé prsty / mrtvé tělo / vyzváněcí prsty, které se občas vyskytují u dutin ollow

download
odpověďVýhra
Zveřejněno: 15/12/2020 1:12 am
Mills, Jenna a Nataliya líbilo
alpobc
(@alpobc)
Významný kalimbista

@kalimbaverse takže rozebrání ploché desky a umístění tohoto hardwaru na krabici, bylo by to nejlepší z obou?

Koupil jsem na Wish nějaké levné hroty a postavil jsem z krabičky na doutníky kalimbu. Mělo to smrt a žádnou podporu. Rozebral jsem to a položil hardware na pevný dubový kus. Má více podpory, ale některé hroty jsou stále mrtvé. E ° se zlomil, když jsem ho poprvé postavil na krabici na doutníky.

Myslím, že by fungovala dutá krabička s dostatečně silným vrškem. Zdá se, že je neintuitivní vycházet ze strunného nástroje a mít silnou rezonanční desku.

Přehrát špatnou notu je bezvýznamné; hrát bez vášně je neomluvitelné.
~ Ludwig van Beethoven

odpověďVýhra
Zveřejněno: 17/12/2020 6:19 am
ZelenáLarry
(@greenlarry)
Významný kalimbista

Mám jen jeden, typ rezonanční krabice. První kalimba, kterou jsem hrál, se mi líbí! 

odpověďVýhra
Zveřejněno: 19. 12. 2020 9:42
Ookami
(@ookami)
Aktivní kalimbista

Prozatím je plochá deska, protože u dutých kalimb je stále běžné mít velmi tuhé nebo dokonce slepé prsty s malou rezonancí a přilnavým tónem v notách. 

odpověďVýhra
Zveřejněno: 29. 12. 2020 4:25
Mills
(@mills)
Aktivní kalimbista

Než jsem získal svůj první, udělal jsem hodně výzkumu a dostal jsem dutou / rezonanční krabičku kalimba. Z nějakého důvodu si myslím, že to bylo lepší a vypadal spíš jako „skutečný“ hudební nástroj. Od té doby jsem se ale rozhodl, že se mi plochá prkna kalimbas líbí víc. Líbí se mi možnost hrát vysoké noty. Pro mě nezáleží na tom, že to není tak hlasité. Existují určité případy, kdy se někomu může líbit dutý, například při výrobě speciálních efektů se zvukovými otvory. Myslím, že oba mají klady a zápory, v závislosti na zvuku, pro který jdete! 🙂

odpověďVýhra
Zveřejněno: 29. 12. 2020 8:10
Ookami a Nataliya líbilo
ZelenáLarry
(@greenlarry)
Významný kalimbista

@ookami můj dutý box je velmi rezonanční bez mrtvých prstů, a přesto byl levný od Amazonu. Myslím, že jsem měl štěstí.

odpověďVýhra
Zveřejněno: 30/12/2020 2:04 am
Ookami
(@ookami)
Aktivní kalimbista

@zelena, jo, to je pro tebe dobré 👍 :). Dobré, existují výjimky, protože to znamená, že existuje naděje na zlepšení a že se tyto výjimky stanou průměrnými. Některé značky a / nebo druhy dřeva se zdají také méně náchylné. 

Z dlouhodobého hlediska nevylučuji duté boxy, jen čekám, až vyjde jeden, který spolehlivě překoná tyto obecné problémy 😉 (dávejte pozor na několik recenzí / zpráv / obalů hraných na různých modelech).

Na trhu, který mám k dispozici, nejsou nejlevnější prohlubně nutně o tolik levnější ve srovnání s plochými deskami (dřevo nebo akryl). A mám také několik dalších kritérií, například rozmanitost klíčů (21), hroty velmi měkké a snadno trhatelné (zejména špičkové) (citlivá pokožka a poměrně krátké nehty 😆), typ zvuku, který vychází (obtížně popsat, záleží na osobních preferencích a často konkrétních značkách / modelech). Ploché desky nabízejí větší výběr s 21 klávesami, ani si nepamatuji při mém výzkumu dutou kalimbu s 21 klávesami. To hrálo také roli ve vyzvednutí 21 klávesové desky jako moje první Kalimba, jen o něco dražší než první ceněná dutina.

odpověďVýhra
Zveřejněno: 30/12/2020 4:41 am
KarinvdB
(@karinvdb)
Nový kalimbista

@alpobc Nemyslím si, že by to fungovalo. Nejsem žádný odborník, ale cítím se jako důvod, že dutá kalimba má problémy s vysokými tóny / vnějšími hroty, zejména proto, že se dostanete příliš blízko k okraji, dutá krabička je to, co rezonuje, a to funguje nejlépe uprostřed. 

odpověďVýhra
Zveřejněno: 30/12/2020 9:40 am
alpobc a Nataliya líbilo
KarinvdB
(@karinvdb)
Nový kalimbista

Neměl jsem příležitost použít dutou kalimbu. Když jsem zkoumal před nákupem své první kalimby, byl jsem velmi vděčný za videa, která vysvětlují rozdíl, jsem naprosto v pořádku, když kalimba není hlasitá a sladší zvuk flatboardu je přesně to, co dávám přednost, takže jsem si koupil flatboard Lingting. Kdybych neprovedl průzkum, pravděpodobně bych si koupil jeden z levnějších, dutých kalimbas značky.

odpověďVýhra
Zveřejněno: 30/12/2020 9:43 am
Ookami a Nataliya líbilo
ZelenáLarry
(@greenlarry)
Významný kalimbista

Než jsem dostal svůj současný hollowboard, můj partner si jako přání objednal malou desku s 10 notami jako přání. Přišlo to, ale nebyla tam žádná deska. Jen pytel drobných hrotů a tyče lol. Mohl bych se někdy pokusit dát to dohromady ...

odpověďVýhra
Zveřejněno: 30/12/2020 11:32 am
Nataliya líbilo
Nataliya
(@admin)

@zelena classic Wish haha ​​- dejte mi vědět, pokud potřebujete nějaké vedení nebo máte nějaké dotazy. Doporučuji nainstalovat poté na flatboard

odpověďVýhra
Startér tématu Zveřejněno: 30/12/2020 11:38 am
ZelenáLarry
(@greenlarry)
Významný kalimbista

@ Admin ano, hledám něco, co bych mohl použít jako rovnou desku, a budu potřebovat vědět, kam nainstalovat tyče

odpověďVýhra
Zveřejněno: 30/12/2020 11:41 am
Nataliya líbilo
Nataliya
(@admin)

@zelena zkuste navštívit místní tesaře a získejte zbytky desky ve tvaru. Uvidím, jestli k tomu najdu plány a zveřejním je později

odpověďVýhra
Startér tématu Zveřejněno: 30/12/2020 11:50 am
ZelenáLarry líbilo
Nataliya
(@admin)

Podívejte se na toto video Larry - při instalaci hrotů mějte na paměti jednu důležitou věc

odpověďVýhra
Startér tématu Zveřejněno: 30. 12. 2020 1:03
Page 1 / 2
Sdílet: