Forum

Hlasování - plochá deska ...

Sdílet:
oznámení
Vymazat vše

Který je tvůj oblíbený? Proč? Hlasování je vytvořeno 29. prosince 2020

Hlasování - plochá deska nebo rezonanční krabice?

Page 2 / 2
ZelenáLarry
(@greenlarry)
Významný kalimbista

@ Admin

Jeden, který se dívá při vypnutém zvuku!

odpověďVýhra
Zveřejněno: 31/12/2020 1:53 am
Nataliya líbilo
Nataliya
(@admin)
Kalimba advokát administrátor

@zelena Předpokládám, že jsou to memy, které mladší generace mají rádi! Omlouvám se ^ ^ a doufám, že jste se něco naučili 

Vlastník Kalimera.com a KalimbaForum.com

odpověďVýhra
Startér tématu Zveřejněno: 31/12/2020 1:55 am
kalimba_bee
(kalimba_bee)
Aktivní kalimbista

Nakonec by byla rezonanční skříňka mou volbou pro zvuk. Je to zemitý, kulatý zvuk, který lze slyšet v místnosti s jinými akustickými nástroji.

A stojí za to říci, že pro boxové kalimbas existuje široké spektrum kvality. Mrtvé prsty jsou nejhorší! Mám to štěstí, že mohu říci, že téměř všechny mé kalimby jsou Hugh Tracey (mám také nějaké Gecko a podobné kvalitní nástroje zakoupené na Amazonu), poměrně drahé, ale stojí za každý cent. Africký nástroj vyrobený z krásného afrického dřeva vyrobený v Africe. Jsou ve hře déle než kdokoli jiný a je to vidět.

Pokud si koupím rozpočtový nástroj, vyzkouším novou značku nebo využiji šanci na prstech, pravděpodobně bych vsadil na rovnou desku.

odpověďVýhra
Zveřejněno: 31. 12. 2020 7:55
Nataliya líbilo
YnasWorld
(@ynasworld)
Moderátor fóra Presenter

Líbí se mi, když mi všechny hroty fungují, takže mám raději ploché prkno.

odpověďVýhra
Zveřejněno: 08/01/2021 2:43 am
Nataliya líbilo
DůchodyPosse
(@pensionerposse)
Významný kalimbista

Jako první zkusím Kmise se zvukovou skříňkou (právě jsem si ji dnes objednal).

odpověďVýhra
Zveřejněno: 08. 02. 2021 4:14
Nataliya líbilo
Aslya
(aslya)
Důvěryhodný Kalimbista

@pensionerposse Zajímavý! Neznám tuto značku, ale vypadá hezky 🙂 Prsty zkřížené pro rychlé dodání 🤩 

odpověďVýhra
Zveřejněno: 09/02/2021 8:37 am
DůchodyPosse
(@pensionerposse)
Významný kalimbista

Kmise vyrábí celou řadu hudebních nástrojů přiměřeně dobré kvality, mám 2 jejich chromatické harmoniky a někteří moji přátelé z mého fóra ukulele říkají, že jejich uky jsou také docela dobré za peníze.

(Doufám, že nepřijde s „mrtvými prsty“, jak jste bohužel někteří z vašich nákupů měli.)

odpověďVýhra
Zveřejněno: 09/02/2021 9:33 am
Nataliya líbilo
DůchodyPosse
(@pensionerposse)
Významný kalimbista

Moje Kmise (dutých 17 hrotů) právě dorazila, vybalila a vyzkoušela noty, jen jedna extrémně ne zcela znějící správně, (ale je chladná, takže to může být její součástí, musela to hned vyzkoušet ). 😉 

odpověďVýhra
Zveřejněno: 13. 02. 2021 2:00
Nataliya líbilo
Nataliya
(@admin)

@pensionerposse Občas to také získáme - i když rezonují, když to pošleme. Myslíme si, že je to kvůli teplotním změnám během přepravy. Nechte to chvíli odpočívat při pokojové teplotě a poté to zkuste znovu vyladit - to je obvykle opraví.

odpověďVýhra
Startér tématu Zveřejněno: 13. 02. 2021 4:57
FrankV
(@frankv)
Aktivní kalimbista

Četl jsem hodně o ploché desce a dutých kalimbách a šel jsem po ploché desce.

Líbí se mi způsob, jakým můžete hrát něžně, zvláště proto, že obvykle cvičím časně ráno, když manželka ještě spí. A jak říkal můj dědeček: „nechte spící manželky ležet“ 😮 

odpověďVýhra
Zveřejněno: 25/02/2021 9:23 am
Nataliya
(@admin)

@frankv Váš dědeček nemohl být moudřejší - to mu musím dát.

Na jakém typu ploché desky cvičíte? vypadá to velmi zajímavě 

odpověďVýhra
Startér tématu Zveřejněno: 25. 02. 2021 10:13
FrankV
(@frankv)
Aktivní kalimbista
Přidal: @ Admin

@frankv Váš dědeček nemohl být moudřejší - to mu musím dát.

Na jakém typu ploché desky cvičíte? vypadá to velmi zajímavě 

Je to domácí kalimba.

Drobky byly objednány z Amazonu a dřevo je borovice. Objednal jsem si pěkný kus dubu, protože jsem na webu zjistil, že tvrdé dřevo vydává lepší zvuk. Ale když to přišlo, mělo to velkou prasklinu. Nechtěli jsme čekat, až dorazí nový, tak jsem si vzal nějaké borové dřevo, které jsem ležel kolem, a udělal si kalimbu. Vyobrazil strom a ptáky pyrografií (další můj koníček) a obarvil dřevo.

Musím říct, že pro ucho začátečníka to nezní tak špatně. Přes měkké dřevo

odpověďVýhra
Zveřejněno: 26/02/2021 6:08 am
ZelenáLarry
(@greenlarry)
Významný kalimbista
Přidal: @karinvdb

@alpobc Nemyslím si, že by to fungovalo. Nejsem žádný odborník, ale cítím se jako důvod, že dutá kalimba má problémy s vysokými tóny / vnějšími hroty, zejména proto, že se dostanete příliš blízko k okraji, dutá krabička je to, co rezonuje, a to funguje nejlépe uprostřed. 

Ne, věřím, že vnější tóny tolik nerezonují, protože tóny jsou mnohem vyšší. Vyšší tóny nezvoní na žádném nástroji tak dlouho jako nižší tóny.

odpověďVýhra
Zveřejněno: 30. 01. 2022 9:24
Page 2 / 2
Sdílet: