Forum

Sdílet:
oznámení
Vymazat vše

Co potřebuji vědět o kalimbě?

kuri
 kuri
(@kuri)
Nový kalimbista

Hey,

Nyní jsem sledoval spoustu videí o nástroji a myslím, že je to opravdu pěkné. Ale nikdy jsem nehrál na nástroj, a proto o kalimbě a nástrojích obecně nic nevím.

Chtěl jsem tedy položit pár otázek. 🙂

- Jaké jsou přesně rozdíly mezi plochou deskou a rezonanční krabicí? Je box hlasitější nebo zní lépe?

- Existují nějaké další důležité rozdíly / typy kalimbas?

- Zní Kalimba opravdu jako v mnoha videích nebo byla nějakým způsobem zaznamenána prostřednictvím tohoto připojení na PC? Protože ten zvuk zní vždy tak dokonale? Nevím...

- Kde najdu výukové materiály? Nejlépe v němčině, bohužel nemohu číst poznámky.

MfG Kuri

Výhra
Startér tématu Zveřejněno: 13. 04. 2021 11:17
Nataliya líbilo
Saskia
(@košík)
Významný kalimbista

Ahoj, jsem rád, že jsi tady.

ano, rozdíl mezi dutým a plochým je hlavně objem. Pak existují rozdíly v náladě, dávejte pozor, abyste nepoužívali pentatonicky vyladěnou kalimbu, pokud chcete přehrávat skladby.

Ano, správná kalimba zní opravdu skvěle. U těch levných máte obvykle problém, že se dvě vnější lamely dobře nekývají, a proto jsou matné, nebo že vůbec nevydávají žádný zvuk. Ale začít a vyzkoušet to je zcela dostačující. Vzhledem k tomu, že Kalimbas jsou smečka, rozmnožují se stejně velmi rychle. 

V tuto chvíli mohu učebnici od Conny Sommerové jen doporučit jako učební materiál v němčině. 

Napíšu ti další PM

Zdravím Saskii

odpověďVýhra
Zveřejněno: 26/04/2021 11:26 am
Nataliya líbilo
Sdílet: